Радио Милева
се најдобро

Јелена Карлеуша првпат се огласи откако замина од „Ѕвездите на Гранд“, еве што им порача (видео)

Јелена Карлеуша првпат се огласи откако замина од „Ѕвездите на Гранд“, еве што им порача (видео)

Јелена Карлеуша првпат се огласи откако замина од „Ѕвездите на Гранд“, еве што има порача

Пејачката Јелена Карлеуша оваа година ги напушти „Ѕвездите на Гранд“,  а на нејзино место  дојде нејзината најголема „непријателка“, Цеца Ражнатовиќ.

Откако замина од жирито, Карлеуша  не се огласуваше се досега. Јелена истакна дека за Марија Шерифовиќ ја врзува повеќе од пријателство.

„Марија и јас сме повеќегодишни пријателки. Разговараме за работи кои не интеренсираат, не озборуваме. Ние соработувавме со години, седевме една покрај друга и направивме легендарни моменти, срушивме рекорди. Мислам дека бевме фантастичен тим, но им ја посакувам целата среќа, и да имаат рејтинг. Јас навистина им посакувам се најдобро и не сакам повеќе да зборувам за „Ѕвездите на Гранд“. Знам дека Марија ќе биде најдобра“, истакна Карлеуша.

За потсетување, Јелена откри дека ги напуштила „Ѕвездите на Гранд“ бидејќи сакала да се посвети на излегувањето и промоцијата на нејзиниот нов албум.

фото: принтскрин/инстаграм/телеграф.рс

Останати вести од Радио Милева