Радио Милева
тажна

Јелена Карлеуша пристигна на погребот на Марина Туцаковиќ (фото)

Јелена Карлеуша пристигна на погребот на Марина Туцаковиќ (фото)

Јелена Карлеуша пристигна на погребот на Марина Туцаковиќ.

Како нејзина блиска пријателка, Јелена дојде да и одаде почит и последен поздрав на Марина. Пејачката беше облечена во црни панталони и црна ролка.

Нејзиниот пријател носел венец од бело цвеќе.

„Маки моја….барам зборови….Во овој по*ран живот полн со болка, страдања и тага, ти остави најубава трага. За тоа вредеше да се живее. Ти благодарам за сè“, напиша Јелена на „Инстаграм“ по повод смртта на Марина Туцаковиќ.

Инаку, погребот на текстописецот ќе биде во кругот на семејството и блиските пријатели.

фото: Марко Јовановиќ

Останати вести од Радио Милева