Радио Милева
заглавена и мокра до гола кожа

Јелена Карлеуша преживеа потоп: „Ова е најлошиот ден во мојот живот“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша преживеа потоп: „Ова е најлошиот ден во мојот живот“  (ФОТО)

Јелена Карлеуша, дента само што објави дека се разведува по 14 години од својот сопруг Душко Тошиќ, истиот ден доживеа уште еден пех. Или поточно кажано, вистински потоп!

Имено, Карлеуша за време на големото невреме во Белград вчеравечер, 05 јули 2022 год.  тргнала со автомобил да ја одглави својата ќерка која била заглавена заедно со тека и Даниела во нејзиниот автомобил во една голема водена бара во населбата  Бежанија.

Но при обидот да ги извлече и самата Карлеуша со нејзиниот автомобил се заглавила во водениот порој. Боса и мокра до гола кожа, со помош на еден господин некако успеала да се извлече од автомобилот и да излезе од создадената бара.

Целата драма ја снимила токму нејзината тетка Даниела, а пејачката ја објавила се’ на социјалната мрежа Инстаграм.

„Ова е најлошиот ден во мојот живот“, се слуша како вели пејачката во еден момент.

Да потсетиме, Јелена во текот на истиот ден објави дека таа и Душко се разведуваат и појасни дека Тошиќ повеќе не се гледа себеси како дел од семејството, како и тоа дека ќе се разведат без многу помпа, натегања и скандали, спогодбено со заедничка согласност.

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar

 

 

 

Останати вести од Радио Милева