Радио Милева
„последната“ цигара...

Јелена Карлеуша и Тијана Дапчевиќ се најдоа заедно во авион кој наводно почна да паѓа: „Барем ќе умреме како ѕвезди…“ (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша и Тијана Дапчевиќ се најдоа заедно во авион кој наводно почна да паѓа: „Барем ќе умреме како ѕвезди…“ (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша и Тијана Дапчевиќ беа гости на скриената камера, а шоуто во тоа време го гледаа голем број луѓе и емисијата се издвојуваше како една омилените на народот.

Јелена и Тијана во таа епизода симулираа ситуација кога авионот паѓа во вода,  а дијалогот од авионот ги доведе до солзи гледачите.

„Како тоа паѓаме во вода“ – праша Јелена?

„Јелена престани“ – ја прекина исплашената Тијана, па праша: „Дали е овде дозволено да се пуши“? – очигледно сакајќи да се смири со тоа што ќе запали цигара.

„Па, зависи кому?“ –  и возврати Карлеуша и прсна во смеење!

Во продолжение, Јелена го раскажа настанот со скриената камера од авионот и истакна дека Тијана се расплакала од страв, а Карлеуша цело време се шегувала со неа дека барем ќе умрат како sвезди… До душа,  некоја како поголема, (алудирајќи на себе), а некоја како помала.

Погледнете го видеото со скриената камера од „авионот што паѓа“:

 

View this post on Instagram

 

@karleusastar I @tijana.dapcevic skrivena kamera u avionu ?

A post shared by ⬆⬆?Zapratite?⬆⬆ (@srbija_showbizz) on

Останати вести од Радио Милева