Радио Милева
коинциденција или copy-paste?

Јелена Карлеуша и Маја Беровиќ беа другарки, па станаа сопернички: Која од која копира – пејачките случајно или намерно двете исто облечени? (ФОТО)

Јелена Карлеуша и Маја Беровиќ беа другарки, па станаа сопернички: Која од која копира – пејачките  случајно или намерно двете исто облечени? (ФОТО)

Често се случува дамите од јавната сцена да се копираат една со друга кога станува збор за стајлингот.Сепак, постои и можност понекогаш  да е чиста случајност во праање кога е изборот на гардероба во прашање.

Овој пат пејачките Јелена Карлеуша и Маја Беровиќ носеа ист комбинезон.

Имено, и двете избрале исто парче облека, за кое платиле по 690 евра.Сепак, нивната цел беше сосема поинаква.

Додека Маја го носеше ова трико за снимањето на спот, Карлеуша во него се појави на настап во Котор, а со него стави и винтиџ очила „Шанел“ чија цена е 600 евра.

Фотографијата на Беровиќ во овој шарен комбинезон, кој ја следи нејзината линија на телото, беше прва објавена на Инстаграм, а потоа и Јелена реши да објави слика во неа од лифтот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Berovic (@mayaberovicofficial)


Комбинезонот е инаку креација на модниот креатор Жан Пол Готје, еден од најпознатите француски дизајнери, а е дел од неговата најнова „сајбер“ колекција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

На која подобро и стои, која изгледа подобро во него, оставаме на вас, самите да процените?

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar/mayaberovicofficial

 

Останати вести од Радио Милева