Радио Милева
намерно или случајно

Јелена Карлеуша и Анастасија Ражнатовиќ во ист капут – на која подобро и стои? (фото)

Јелена Карлеуша и Анастасија Ражнатовиќ во ист капут – на која подобро и стои? (фото)

Модната икона и пејачка Јелена Карлеуша во своите модни комбинации знае да ги воодушеви фановите, а понекогаш знаат да ја копираат и домашни, но и светски ѕвезди.

Така неодамна Карлеуша на судење се појави во модна комбинација која никој не остави рамнодушен. Пејачката од глава до пети се облече во бело, а овој аутифит го комбинираше со „teddy“ капут во тиркизна боја.

Само неколку дена подоцна, уште една пејачка се појави во ист капут, но во розова боја. Се работи за Анастасија Ражнатовиќ која со ова комбинација се пофали на социјалните мрежи, па веднаш започнаа споредби со Карлеуша.

На која подобро и стои?

фото: антионио ахел/ата имагес/инстаграм/raznatovicanastasija

Останати вести од Радио Милева