Радио Милева
Не може да биде идеално

Јелена Ѓоковиќ проговори за несогласувањата во бракот: „Новак ме критикува дека Тара ја учам на погрешни нешта“

Јелена Ѓоковиќ проговори за несогласувањата во бракот: „Новак ме критикува дека Тара ја учам на погрешни нешта“

Кон крајот на септември во Загреб ќе се одржи конференцијата „Разговори за родителството“, каде Јелена Ѓоковиќ, глобален директор на Фондацијата Новак Ѓоковиќ, ќе биде домаќин на д-р Шефали Сабари, водечки светски експерт за родителство.

По повод големиот настан Јелена неодамна ја посети хрватската метропола и во интервју за Story.hr меѓу другото ги откри омилените активности на најмладите членови на семејството Ѓоковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)

‒ Имам навистина убави моменти со децата и најмногу ми се допаѓа кога заедно читаме приказни. Мојот син сака да составува „лего коцки“ и да слуша музика, додека со татко му сака да игра тенис или да гледаат натпревар заедно, што можеби не е омилено на мама. Сакам да танцувам со Тара, таа сака да се шминка, но јас не. Но, морам да ја почитувам нејзината слобода на изразување преку тој вид уметност. Имав ситуација со сопругот каде што критикуваше зошто не и забранувам да се шминка под аргумент дека е уште млада и дека ја учиме на погрешни работи. Тогаш му реков дека таа го сака тоа и дека не можам да и забранам, туку само да и помогнам да го направи тоа подобро – рекла Јелена.

фото;profimedia/Instagram

Останати вести од Радио Милева