Радио Милева
гените се чудо

Јасно е од кога ја наследила убавината: Вака изгледа мајката на актерката Лидија Вукиќевиќ (фото)

Јасно е од кога ја наследила убавината: Вака изгледа мајката на актерката Лидија Вукиќевиќ (фото)

Актерката Лидија Вукиќевиќ е добро препознатлива по нејзиниот имиџ односно нејзината виткана коса.

Актерката за своите години изгледа како риба, а многумина може да и позавидат на нејзиниот изглед.

Вукиќевиќ сега покажа од кого ја наследила нејзината убавина. Имено во кусите приказни на својот „Инстаграм“ таа објави фотографии од нејзината мајка.

„Луѓето се онакви какви ќе ги направат нивните мајки“ напиша Лидија во описот на фотографијата.

„Мајка ми и времето кога сакав да ги носам нејзините високи потпетици и фустани“, напиша водителката во описот на другата фотографија.

фото: Инстаграм/лидија вукиќевиќ

 

Останати вести од Радио Милева