Радио Милева
документите не се важни

„Јас сум оженет човек“: Саша Ковачевиќ проговори за врската со поранешната мисица (фото)

„Јас сум оженет човек“: Саша Ковачевиќ проговори за врската со поранешната мисица (фото)

Саша Ковачевиќ важи за голем заводник и миленик на жените, а публиката ја освои со својот глас и атрактивниот изглед. Пејачот со години е во врска со поранешната мисица Зорана Тасовац.

Со оглед на тоа што Саша Ковачевиќ оваа година наполни 38 години, многумина ги интересира кога планира да се ожени. Сепак, пејачот истакнува дека хартиите не му значат, па на зачестените коментари одговори дека е „ерген“.

– „Јас не сум ерген, оженет сум, хартиите воопшто не ми се важни, не се забавувам, тоа е очигледно. Не одам во кино и не грицкам пуканки со мојата поубава половина, живееме заедно скоро шест години, па не би го класифицирала како запознавање. Не бегам од тоа, но буквално ми е исто“, изјави Ковачевиќ, а пренесува „Блиц“.

Саша откри дали е тешко да се  држи неговото темпото на живот.

„Мислам дека е тешко да се забавуваш со некој кој е дел од шоу-бизнисот, но за среќа ги немам тие проблеми со мојата сакана. Таа ја разбира природата на мојата работа и од самиот почеток функционира како што треба“, изјави Саша, откривајќи дека сака да готви, но и дека има омилено место за вкусна храна: „Имаме среќа што отворивме ресторан во населбата каде што живееме, па најмногу јадеме таму. Кога подготвуваме нешто, обично го подготвуваме заедно, а јас сакам да готвам“.

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева