Радио Милева
Брз јазик

„Јас бев тој што сакаше да се разделиме, среќен сум откако не сме заедно“: Бившиот на Прија изненади со изјавата

„Јас бев тој што сакаше да се разделиме, среќен сум откако не сме заедно“: Бившиот на Прија изненади со изјавата

Љуба Перуќица, поранешното момче на Александра Пријовиќ ги остави сите во неверување со изјавата што ја даде за врската со популарната пејачка.

На Перуќица очигледно му пречи што по толку години не може да се ослободи од епитетот – поранешното момче на Александра Пријовиќ, беше малку побрз со јазикот и изнесе сочни детали.

Двегодишната врска на Љуба и Александра и како оставила трага, пејачот која е во брак со водителката Катарина Колозеус се уште се соочува со прашања за Прија.

– Секоја средба што ја имам со Александра изгледа како секоја средба со бившата со која останав во добри односи. Се разделивме на најнормален можен начин и не гледам зошто да не разговарам со неа и да ја прашам како е, што има ново… Јас бев со неа две години, нашите семејства се познаваат, користев да влезам во нејзината куќа, а таа во мојата и нормално е да прашам за тие луѓе. Дури и жена ми кога ќе ја сретне некаде зборува со неа најнормално. Тоа што беше меѓу нас е минато – изјави Љуба за Ало, но она што допрва доаѓа ќе ве остави без зборови:

– Не страдав премногу бидејќи јас бев тој што сакаше да заврши бидејќи некои работи не функционираа. Бев среќен кога раскинав, дишев со олеснување и сфатив дека е подобро така да заврши.

Иако е во среќен брак, пејачот никогаш не криел дека останал во добри односи со бившата, а дали така ќе остане и по оваа изјава, ќе покаже времето пред нас.

фото:ATA Images/Instagram

Останати вести од Радио Милева