Радио Милева
ја малтретирал?

„Ја тепаше и гола ја исфрли на улица“: Пријател на Тања Савиќ откри шокантни детали од бракот на пејачката

„Ја тепаше и гола ја исфрли на улица“: Пријател на Тања Савиќ откри шокантни детали од бракот на пејачката

Пријател на Тања Савиќ одлучи да откри се што трпела пејачката од нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ.

„Душан е наркоман која ја малтретираше и тепаше Тања. Купуваше дрога со нејзини пари. Иако заработуваше за леб и го хранеше тој коњ, тој ја тепаше после настапи. Еднаш задоцна дома 15 минути и тој и удри шлаканица. Многу такви сцени гледав со сопствени очи“,  вели Бане Ѓокиќ за Информер.

„ По еден настап и ги зема сите пари, па гола и боса ја исфрли на улица.Потоа избега кај роднина во Сремска Митровица додека да се смири ситуацијата. Инаку Душан има свои пари од Австралија, но ги чува. И велеше дека не планира да ги троши своите пари, дека ќе ја однесе Тања во Австралија ако во Србија не направи некаква кариера“, раскажува пријателот на пејачката.

„И забрануваше да се дружи со колегите, дури и забрани да има контакт со родителите и родената сестра. Немаше храброст да се раздели од него. Ме обвини дека сум и ги украл парите од Јутуб. Токму и поради него престанавме да се дружиме, тој се и забрануваше“, заклучува Бане.

Потсетуваме, претходната година, сопругот на Тања без нејзино знаење ги однесе децата во Австралија. Тогаш започна борбата на пејачката да ги врати децата назад, а по речиси една година, неодамна наследниците на пејачката се вратија во Србија.

фото: Дамир Дервишагиќ/принтскрин

Останати вести од Радио Милева