Радио Милева
Упорна во немерата

„Ја стави раката на мојата нога – беше непријатно“: Шокантно обвинение на сметка на Северина, а „падна“ и тужба

„Ја стави раката на мојата нога – беше непријатно“: Шокантно обвинение на сметка на Северина, а „падна“ и тужба

Вештакот Владимир Грошиќ, кој на судењето за старателството на синот на Северина Вучковиќ и Милан Поповиќ му го додели на таткото, и и даваше право одвреме-навреме да се гледа со синот, тврди дека пејачката многу го притискала и ја пријавил.

Имено, како што истакна, Северина Вучковиќ му се јавила во летото 2020 година и ги замолила да се сретнат во Загреб.

– И го дадов мојот број и и кажав дека може да ми се јави во секое време, без разлика што решив да се повлечам од вештачењето. Таа беше тажна поради тоа и ме молеше да не се повлекувам – изјави Владимир на почетокот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

– Се запознавме на Максимир, бидејќи таму џогирав. Седнавме на клупата во парк додека разговаравме и таа почна да вади некои документи за кои беше убедена дека се важни. И објаснив дека мора да ги предаде во судското досие. Таа ја стави раката на мојата нога додека разговаравме. Како да ми стави шипка. Ми беше неверојатно непријатно. Цело време плачеше, а беше слаба – ја опишал Грошиќ средбата со пејачката, пишува Телеграм.хр

Тој изјавил дека подоцна ќе следат пораките и заканите на Северина, поради што решил да ја тужи.

– Тоа што го доживеав од Северина ми предизвика страв – истакна Владимир.

Останати вести од Радио Милева