Радио Милева

Ја споредија со Џулија Робертс: Вака изгледаше Нина Бадриќ на 24 години! (фото)

Ја споредија со Џулија Робертс: Вака изгледаше Нина Бадриќ на 24 години! (фото)

Пејачката Нина Бадриќ (45) денес важи за една од најпознатите поп пејачки во регионот со многубројни хитови во својата кариера.

Таа на Инстаграм ги изненади своите фанови објавувајќи фотографија од почетокот на нејзината кариера, односно од 1996 година.

Нина тогаш имаше 24 години. Некои од фановите ја споредија дека личи со американската актерка Џулија Робертс, а други истакнаа дека пејачката отсекогаш изгледала убаво.

Еве како изгледаше Нина во младоста.

Kad sam bila mladjan momak ja ????? #tb #1996 #ninabadric #daniigodine

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Останати вести од Радио Милева