Радио Милева

Ја „помина“ и Сандра Африка: Кога ќе се напучи ќерката на Миле Китиќ тешко да гледате на друго место (фото)

Ја „помина“ и Сандра Африка: Кога ќе се напучи ќерката на Миле Китиќ тешко да гледате на друго место (фото)
фото:елена китиќ/инстаграм

Елена Китиќ го привлече вниманието на јавноста не само поради нејзиниот славен татко, туку и со нејзиниот атрактивен изглед.

Ќерката на пејачот на Миле Китиќ тргна по стапките на нејзиниот татко, па и таа „заплови“ во музичките води, но на поинаков начин.

фото:елена китиќ/инстаграм

Сепак, нејзините следбеници на Инстаграм почесто коментираат за тоа колку е секси, отколку за нејзината музика. Причината се нејзините чести провокативни објави на социјалните мрежи.

фото:елена китиќ/инстаграм

Со оглед на тоа што пејачката Сандра Африка е позната по совршената позадина, Елена е на добар пат да ја „тргне од тронот“.

фото:елена китиќ/инстаграм

Патем, таа на Инстаграм објави и фотографија на која вежба во теретана, па на сите им стана јасно како ја прави својата линија совршена.

фото:елена китиќ/инстаграм

Останати вести од Радио Милева