Радио Милева
„божествена трансформација“

Ја паметиме како дете, а сега иако се’ уште малолетна шокираше со својот изглед (ФОТО)

Ја паметиме како дете, а сега иако се’ уште малолетна шокираше со својот изглед (ФОТО)

Оваа девојка уште од првото појавување привлекува големо внимание во јавноста, а со текот на годините се повеќе се менува и прераснува во вистинска убавица. Сега сме сведоци дека во својата „божествена трансформација“ го собрала само најубавото од нејзините познати родители.

Сестрата на победникот на втората сезона на „Задруга“  сподели нови фотографии кои веднаш наидоа на лавина од коментари.

Имено, таа се нашминка за специјалната пригода, а своите нови фотографии ги сподели со своите придружници.

Иако не е музичка ии ријалити ѕвезда како нејзината  мајка и постара сестра, таа  е сепак многу популарна, па нејзините објави ги прегледуваат и лајкуваат над 100.000 следбеници на Инстаграм.

Ако не ја препознавте, станува збор за Нина Ѓогани, помалата сестра на Луна и ќерка на Анабела и Гаги Ѓогани, некогашната естрадно-брачна двојка од поп-денс дуото „Фанки Џи“.

Да потсетиме, Нина неодамна го завршила курсот за шминкање кај еден познат шминкер, а мајка и Анабела и сестра и Луна не го криеја своето воодушевување од нејзиното стекнато знаење. Таа ја заврши обуката и официјално стана шминкерка. Не се сомневаме дека отсега ќе ги разубавува и мајка си и сестра си, како што се разубавила себеси.

Фото: Инстаграм принтскрин/nina_djoganii

Останати вести од Радио Милева