Радио Милева
Била несреќна

Ја мразела својата работа: Еве со што се занимавала Ана Севиќ пред да стане пејачка

Ја мразела својата работа: Еве со што се занимавала Ана Севиќ пред да стане пејачка

Пејачката Ана Севиќ за прв пат се појави на сцената во 2011 година, додека пред тоа се занимаваше со сосема друга работа која нема никаква врска со јавноста.

Имено, Ана се занимавала со канцелариска работа, но тоа не ја израдувало, па решила да се впушти во пеењето, за што и самата еднаш зборувала.

– Сакам сама да грешам или сама да го избирам вистинскиот пат. Кога почнав да ги следам своите соништа и она што го сакам, сфатив дека, кога ја напуштив работата што ја работев пет години, канцелариска работа во која водев компанија, отидов на работа плачејќи, имав фантастична плата. Бев несреќна до срж – изјави еднаш таа во емисијата „Магазин ин“.

– Тајно отидов на аудиција, тајно на часови по пеење кај Александра Радовиќ кои никој не ги знаеше и само реков дека ќе се занимавам со пеење и од тој момент бев среќна. Го работам тоа што го сакам и важно е да бидам во договор со себе – додаде тогаш Севиќ.

фото:Пинк принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева