Радио Милева

Ја критикуваа поради нејзиниот изглед: Вака изгледаше како дете Ивона од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Ја критикуваа поради нејзиниот изглед: Вака изгледаше како дете Ивона од „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Во претходната и оваа сезона, таа се појави на сцената на познатото музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Жирито и публиката беа воодушевени од нејзиниот глас, но не и од нејзиниот стас. Откако, испадна претходната сезона таа одлучи да си даде втора шанса, па Ивона Јовановиќ од Куманово оваа година повторно учествуваше во музичкиот напрепревар.

И оваа сезона таа не успеа да се пласира во финалето, па на главните во Гранд им порача дека нема да се врати.

Ивона често е активна на социјалните мрежи и објавува фотографии од нејзините активности.

Овој пат се одлучи да потесети на најубавиот период од својот живот и да пребарува по старите фотографии од албумот.

Ивона на „Инстаграм“ објави фотографии од своето детство, а еве како изгледаше како дете.

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева