Радио Милева

Ја крие своjaта романтична страна, еве што навистина е Вељко Ражнатовиќ

Ја крие своjaта романтична страна, еве што навистина е Вељко Ражнатовиќ

Наследникот фолк дивата, Цеца Ражнатовиќ, неодамна започна спортска кариера, и тој дојде во интерес на случувањата поради неговата неодамнешна веридба со Богдана Родиќ неговата избраница, и сега тој покажа на сите нешто што вообичаено нема навика да го прави.

Вељко Ражнатовиќ одлучи со сите да ги сподели романтичните моментите со прекрасната Богдана, а неговото последно соопштение за социјалните мрежи ги изненади многумина.

Имено, на фотографијата гледаме како ја подигнал својота драга, изгледа како да се заљубени како првиот ден.

Наследникот на Цеца, исто така, ја покажа својата романтична страна, која досега ја криеше од јавноста, и очигледно е дека поради Родиќ одлучи да го промени многу.

“Верувај ми, погледни ме”- рече Вељко, а таа му одговори:

“Верувај во љубов, зашто љубов сме јас и ти ”

Вељко потоа и врати емотикон прстен, со оглед на тоа дека врската не беше како досегашните врски на Вељко додека неговите следбеници ентузијастички реагираа на овој потег од страна на перспективниот боксер.

Останати вести од Радио Милева