Радио Милева
вака раскажуваше некогаш...

Ја извлекол од затвор: Taa била големата љубов на Масимо Савиќ

Ја извлекол од затвор: Taa била големата љубов на Масимо Савиќ

Потресната вест за смртта на големата музичка ѕвезда од просторот на поранешна Југославија продолжува да го тресе регионот, а познато е дека многу жени воздивнуваа по Масим Савиќ, старата кованица со прекрасен глас.

Во Белград ја бакнал Беби Дол, но и анонимна девојка на која и го спасил животот.

-Таа девојка од Србија беше мојата голема љубов. Заминала во Грција да бере мандарини за да заработи. Но… Во суштина, ја обвинија за проституција и ја ставија во затвор. Кога го слушнав тоа, веднаш отидов во Грција и успеав да ја извадам од затвор. Навистина направив се’ за љубов! Секогаш се трудев да ги завршам работите на џентлменски начин. Ги решив сите нејзини проблеми и дури кога ја донесов дома жива и здрава, ја завршив таа љубовна приказна, изјави пејачот во една прилика за магазинот „Puls“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Massimo Savić (@massimo__fanpage)

Масимо Савиќ зад себе ја остави сопругата Ена, која ја запозна во 1989 година и со која подоцна ја доби ќерката Мирна, на која секогаш беше горд.

– Јас и Ени никогаш не сме се правеле беспрекорни еден пред друг. Најголемиот проблем со луѓето кои започнуваат врска е тоа што сакаат да се претстават како совршени: немам валкани чорапи и гаќи, не се потам, секогаш сум беспрекорно чиста и парфимирана. И тогаш се случува вистинскиот живот и почнуваат проблемите. „А, па како да ти смрдат пазувите?! Тогаш другите реалности почнуваат да се мешаат во лажната слика за совршенство, создадена од луѓето. Јас и Ени веднаш се покажавме една на друга со сите наши маани. Затоа што само кога човек сака нечии маани, можеме да зборуваме за вистинска љубов. Имав многу среќа што ја запознав, особено што не е од мојата работа. Овде и таму ми пишува нешто, но не припаѓа на таа работа и свет. Енергиите ни се поклопија, вака зборуваше Масимо за љубовта на својот живот во истото списание.

фото:ATA Images/Instagram/Alo.rs

Останати вести од Радио Милева