Радио Милева
замина млада

Ја изгуби битката со опаката болест: Познатата манекенка почина на 38 годишна возраст

Ја изгуби битката со опаката болест: Познатата манекенка почина на 38 годишна возраст

Паша Блисдел, познат модел кој се појави во неколку музички спотови, меѓу кои и спотот на Нели Фуртадо „Hot in Herre“, почина на 38-годишна возраст од тумор на мозокот.

Имено, познатиот режисер на музички спотови, режисерот Кс, во понеделникот на Инстаграм ја објави трагичната смрт на Блесдел.

– Вчера изгубивме пријател – напишал режисерот на споменатата мрежа.

Покрај нејзиното појавување во хитот на Нели од 2002 година, Блесдел се појави и во видеа како PIMP 50 Cent, Whore And Vanna Be Donnell Jones и Gimme the Ligh“t од Шон Пол.

фото:принтскрин Јутјуб/EPA

Останати вести од Радио Милева