Радио Милева
беше и мис на светот

Ја играше Марибел во „Руби“, а денес е мајка на пет деца и изгледа вака (фото)

Ја играше Марибел во „Руби“, а денес е мајка на пет деца и изгледа вака (фото)
фото: инстаграм

Mексиканската актерка Жаклин Бракамонтес се прослави со улогата на Марибел во латиноамериканската серија Руби.

Тогаш актерката воодушеви со својата убавина, а и ден денес плени со својот изглед.

Жаклин денес е во среќен брак и има пет деца.

Таа уште на млади години започнала да се занимава со актерство, а со улогата во спомнтатата твновела нејзината слава го достигна врвот.

Исто така, таа победи на Мис на Мексико во 2000 година.

За Жаклин како да запрело времето, иако наполнила 41 година таа изгледа одлично

Во продолжение погледнете како изгледа позната актерка во петатта деценија во животот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jacky Bracamontes (@jackybrv)

Останати вести од Радио Милева