Радио Милева
работи како секретарка

Ја глумеше Пипи Долгиот Чорап, а вака изгледа во седмата деценија од животот (фото)

Ја глумеше Пипи Долгиот Чорап, а вака изгледа во седмата деценија од животот (фото)
фото: принтскрин

Познатата Ингер Нилсон ја глумеше Пипи Долгиот Чорап во серијата која се снимаше пред 50 години.

Ингер Нилсон (61) по улогата во серијата и три продолженија на „Пипи Долгиот Чорап“ се реализираше во уште неколку помали улоги. И денес кога ќе видите нејзините фотографии лесно ќе ја препознаете.

Ингер денес работи како секретарка во Стокхолм и е посветена на семејството, сопругот и децата, а одвреме – навреме прифаќа по некоја мала улога.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by elly caturano (@ellycaturano)

Пред десет години, учествуваше во едно реално шоу каде што неколку познати личности се сместени во џунгла.

Останати вести од Радио Милева