Радио Милева
го глумат животот

„Измислија дека се раведуваат за да заработат пари“: Марко и Луна Ѓогани на столбот на срамот

„Измислија дека се раведуваат за да заработат пари“: Марко и Луна Ѓогани на столбот на срамот
фото:луна ѓогани/инстаграм

Откако Марко Миљковиќ не се појави на роденденот на сопругата Луна Ѓогани, следбениците на оваа ријалити двојка, чија љубов од самиот почеток беше под лупа на јавноста, почнаа да инсинуираат развод.

Марко кусо кажа дека е болен, а потоа дека ја чува нивната ќерка, сите мислеа дека бракот им е во криза, а тие, како што обично се случува, тоа го објавија на нивниот канал на Јутјуб, но седум дена подоцна решија да кажат дека не се разведуваат откако ја разгореа фантазијата на обожавателите, па ги имаше повеќе во прегледите на нивната објава.

Нивните блиски пријатели имаат спротивставени мислења за ваквиот нивен став и реалниот живот надвор од ријалити.

– Тие двајца со години живеат во реални шоуа и прават многу работи заради прегледи на каналот Јутјуб, исто како што ја направија својата свадба деловен потег. Значи ова само го подгрева мислењето на луѓето дека нешто не е во ред, па утре луѓето да трчаат да го гледаат нивниот клип во кој се ќе биде „пу пу не важи“. Ќе им донесе рецензии и малку повеќе пари бидејќи од тоа живеат. Најблиските знаат дека меѓу нив нема никакви проблеми – изјави за Блиц.рс извор близок до Марко, додавајќи:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo Miljkovic (@luna_djogani)

– Мислам дека ова не го испланирале однапред, туку набргу го смислиле откако излезе веста дека не бил на роденден. Не ми се допаѓа тоа и после реалното шоу, продолжија да живеат како да се внатре. Тие се однесуваат и прават работи што им предизвикуваат кликови и не размислуваат за реалниот живот. Животот поминува покрај нив додека тие го глумат.

Од друга страна, една сосетка која е обожавателка на Луна и Марко вели дека слушнала дека имаат проблеми во бракот, но дека не се пред развод.

-Ги гледам во близина на зградата но одделно, можеби тоа го прават намерно затоа што знаат дека папараците им се зад грб. Сепак, како и да е, имам слушнато дека имаат брачни проблеми. Нивната ќерка многу ги зближи, но веќе ги немаат парите што ги имаа, па секако тука почнуваат проблемите. Марко вложил многу во дел од својот бизнис, па слушнав дека не му тргнало добро и сега има идеја повторно да вложи пари, но Луна не дозволува да се допре тој влог. Таа е доста одговорна бидејќи знае дека им треба многу за детето. Кога беа на врвот на својата популарност по реалното шоу, имаа многу понуди за реклами на социјалните мрежи, но како што обично се случува, таа инстант слава брзо стивна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo Miljkovic (@luna_djogani)

Од блиски на парот дознаваат и дека двајцата долго време не можат да се најдат во некоја професија.

– Луна е посветена мајка, но не може да си ја најде кариерата и тоа ја прави нервозна. Се обидела да биде блогерка, па пејачка, па ријалити ѕвезда. Марко е сличен во тој поглед бидејќи сака брзи пари, но денес долгорочно такво нешто нема. Ако некој им понуди добар хонорар, мислам дека повторно би влегле во реалното шоу. Слушнав дека имаат проблеми и дека најмногу се расправаат за пари, како да заработат и кој колку придонесува. Слушнав дека молчеле за разводот додека се пишувало, со денови. Знаев и дека ќе биде објавено на нивниот канал бидејќи веќе не се учесници во реалното шоу, сега го живеат само преку нивниот профил, завршува изворот.

Останати вести од Радио Милева