Радио Милева
модна и сценска магија

Изменет амбиент, префинети детали и скап мебел: Ова е гардеробата на Лила во ТВ Сител (фото)

Изменет амбиент, префинети детали и скап мебел: Ова е гардеробата на Лила во ТВ Сител (фото)

Кога сте јавна личност, неизбежно е вашиот гардеробер да е преполн со разни модни парчиња облека, некои кои одговараат за на сцената и пред камерите, а други пак за оној живот кога ќе се исклучат рефлекторите.

Македонската водителка Лила Филиповска и пред и зад објективот на камерите секогаш изгледа средно, модерно и со стил, па речиси никогаш или барем ретко сме ја виделе во иста модна комбинација.

Пред неколку години Вистина.ком.мк ја имаше привилегијата специјално да го сними гардероберот на Лила во телевзиаија Сител каде се подготвува за квиз шоуто „Се или нешто“.

Оттогаш досега модната канцеларија на Лила претрпела промени, па сега изгледа поминималистички со префинети детали и скапа скофа.

Она што може да се забележи е дека на дофат на рака на Лила мора да и бидат парфемот, лакот за нокти, кафето и клучевите.

Секако, многу важна личност од целата подговка е стилистот, а таа улога ја има нејзината соработничка Лидија Перчинкова.

Исто како и домашниот гардеробер, така и работниот, за Лила мора да биде беспрекорен затоа што тука едноставно се случува модна и сценска магија.

фото:Инстаграм/Лила Филиповска

Останати вести од Радио Милева