Радио Милева
во помлади денови

Изгледа непрепознатливо: Ќе препознаете ли која пејачка е на фотографијата (фото)

Изгледа непрепознатливо: Ќе препознаете ли која пејачка е на фотографијата (фото)

Многу естрадни личности се променија со текот на годините. Додека некои одеа на пластични операции, други драстично го променија изгледот, па денес ретко ќе ги препознаете.

Пејачката Весна Ѓогани е една од оние која денес изгледа непрепознатливо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vesna Djogani (@djoganivesna)


На почетокот на својата кариера таа изгледаше многу поразлично и имаше црна коса, а веќе подолго време русата коса е нејзин заштитен знак.

Весна е активна на „Инстаграм“ и „Тик ток“ каде што често со своите следбеници споделува снимки како игра, танцува, пее, па и одговара на нивните прашања.

Еден од нејзините фанови побара да сподели фотографија од помладите денови.

Taa со задоволство одговори на барање на нејзините следбеници.

-Не сум сигурна дека бев таа девојка од 90тите, но еве ме, напиша пејачката во описот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vesna Djogani (@djoganivesna)

фото: Инстаграм/весна ѓогани

Останати вести од Радио Милева