Радио Милева

Изгледа болно и очајно: Откриено што мајката на Меган Маркл морала да потпише и претажно е

Изгледа болно и очајно: Откриено што мајката на Меган Маркл морала да потпише и претажно е

Мајката на Меган Марл сега сфаќа колку е тешко да се биде мајка на Војвотката.

Како што пишува RadarOnline, Дорија добила многу строги упатства од кралското семејство за тоа што може и не треба. Така, на мајката е забрането јавно да зборува за родена ќерка во секој контекст.

Извор близок до палатата  открил за “RadarOnline” дека Дорија, кој е во пензија и повремено работи како инструктор по јога, била принуден да потпише договор со кој јасно се вели дека дури и не смее да каже ни збор  на секоја тема во врска со Меган, освен ако претходно тоа не е дискутирано подетално во кралската палата.

Изворот понатаму  вели дека сите пријатели на Дорија  побарале детали за кралската свадба, но таа не смеела ништо да каже.

– Дорија изгледа болна и очајна. Ситуацијата е постојана и може да се види на нејзиното лице – вели овој извор.

И се уште има лоши вести – истиот извор тврди дека Меган сè уште поминува низ драма од татковата страна.

Нејзиниот татко, Томас, почна веднаш по свадбата да издава барања за огромни суми на пари. Изворот тврди дека Меган дури и не го прашала  нејзиниот  татко зашто му требаат, но веднаш го одбила.

Постои, се разбира, и драмата  со нејзината полусестра, Саманта , кој неодамна ја обвини Дорија дека се обидела да заработи од свадбата со склучување договор за  интервјуто со Опра за кое би добила огромна сума на пари, што се покажа лажно.

Останати вести од Радио Милева