Радио Милева

Ивана Стаменковиќ – Синди, атрактивната членка на некогашната женската група „Моделс“, 41-виот роденден го славеше… без гаќички! (ФОТО)

Ивана Стаменковиќ – Синди, атрактивната членка на некогашната женската група „Моделс“, 41-виот роденден го славеше… без гаќички! (ФОТО)

Некогашната членка на атрактивната женска група „Моделс“, аи самата топ модел Ивана Стаменковиќ – Синди, викендов го прослави 41-от роденден, во согласност со актуелната состојба поради епидемијата на коронавирусот. Иако долго се сметаше за ноќна птица, оваа година пејачката мораше да се прилагоди на ситуацијата, па дојдеа на еден сплав во српската престолнина со своите пријателки околу 18 часот.

Естрадните новинари и папараците кои исто така беа на самото место, забележа дека Синди не носи долна облека.

„Па, можеби едноставно не можете да ги видите. Мора се да биде во согласност со фустанот“ – мистериозно изјави моделката, не откривајчи дали носи или не носуи гаќички под фустанот висок шлиц.

„Влегов во сериозни години, а јас се’ уште не сум сериозна. Излегов малку со пријателите за да го прославам овој прекрасен ден. Животот минува, треба да уживате“ – смета таа.

Стаменковиќ последниве години е во стабилна врска, но нема намера да се омажи.

„Не сакам да се омажам. Само вонбрачен живот доаѓа во предвид. Не верувам во брак. Верувам дека луѓето можат да живеат заедно, но мислам дека бракот не е толку важен. Не научив ништо паметно од бракот“ – вели Синди, откривајќи дека најголема среќа и е нејзината ќерка.

Фото: Курир.рс/Јутјуб принтскрин

Останати вести од Радио Милева