Радио Милева
соработка

Ивана Петерс проговори за соработката со Цеца: „Приватно е многу поразлична“

Ивана Петерс проговори за соработката со Цеца: „Приватно е многу поразлична“

Пејачката Ивана Петерс важи за една од најдобрите вокали во регионот.

Додека Јелена Карлеуша беше дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ивана беше дел од нејзиниот тим и заедно со Мира Шкориќ соработуваа со кандидатите.

Оваа сезона Јелена Карлеуша ги напушти „Ѕвездите на Гранд“, а на нејзино дојде место Цеца Ражнатовиќ. Цеца исто така соработува со Ивана и заедно ги подготвуваат кандидатите.

Ивана сега проговори за соработката со Цеца.

-Иако сум долго време во оваа работа, никогаш нема прилика да соработувам со Цеца. И пеев придружни вокали, но никогаш не се сретнавме во студио. Приватно е многу поразлична, можам да кажам дека е голем работник, професионална и посветена на кандидатите. Цеца е вистински „ортак“. Неверојатно е тоа што ние две немаме конфликти. Ние сме од различна бранша, животите исто така ни се различни, а сепак имаме многу слични ставови на исти теми. Мене ми нормално да се дружам со личност каква што е Цеца, изјави Петерс.

фото: принтскрин/инстаграм/ивана петерс/ цеца ражнатовиќ/принтскрин ртв пинк

Останати вести од Радио Милева