Радио Милева
Секогаш заедно

Иван Босиљќиќ откри што не може да поднесе во бракот со Јелена Томашевиќ

Иван Босиљќиќ откри што не може да поднесе во бракот со Јелена Томашевиќ
фото:Прва ТВ/принтскрин

Пејачката Јелена Томашевиќ и актерот Иван Босиљќиќ го обоија својот брак со почит и разбирање. Тие секогаш се насмеани и расположени, и никогаш не трчале по популарност по секоја цена. Сепак, улогите на Иван и песните на Јелена секогаш наоѓаат пат до срцето на публиката.

Иако Иван честопати е надвор од Србија поради деловни обврски, тоа никогаш не влијаеше на нивната врска, а бракот беше посилен поради довербата што ја изградија овие двајца талентирани уметници.

“Бракот е задача со која треба да се справиме. Мора да се негува. Справувањето со бракот не е само прашање на брак и куќа, туку и како се однесувате кон целиот свет. Ако го организирате својот живот во однос на другите сфери, ќе се вратите дома мирно и чисто. Куќата не е место каде што ги испуштате сите валвули. Брачниот другар не треба да биде некој што ги трпи сите ваши маки. Бидете искрени и тој треба да ви помогне да го решите проблемот што го имате. Но, сè што можете самостојно, особено затоа што се однесува до деловните работи, вие самите треба да ги притиснете и решите, за да бидете добри за вашата сопруга и за вашето дете – вели Иван за „Супер ТВ“, пренесува Блиц.рс.

фото:Прва ТВ/принтскрин

На прашањето што ја одржува брачната заедница силна, Иван одговори:

“Она што е конкретно за нас е тоа што сме често, многу заедно. Иако гледате дека снимам во Русија, знајте дека зад тоа стои цврст план дека сме таму заедно, па ќе ви кажуваме подоцна. Или дека доаѓам почесто тука. отколку што знаат медиумите. Тој наш ритам да бидеме заедно, да бидеме што е можно повеќе, можеби тоа нè прави посилни. Верувам дека разделбата навистина може да биде ако е претерано опасна, рече актерот.

Како и кај сите родители, постои вознемиреност и во растењето со дете.

„Се плашам да не бидам нескромно родител, да не се плашам повеќе од потребно, да не бидам премногу строг и да не воведувам ред каде што не припаѓа. Свесен сум дека е корисно за моето дете да се биде авторитет, но авторитетот не е само со викање или тепање, туку и со вашата работа. Моето дете гледа колку учам, дека станувам рано, дека тренирам Таа гледа и ме следи не можам да научам нешто што не знам. Затоа се обидувам да покажам сè што знам пред моето дете. А остатокот верувам дека таа ќе научи сама “, вели Иван.

Тие целото внимание го насочија на својата ќерка Нина и дека е исто така свесна дека нејзините родители се познати личности, потврди Иван.

“Таа е свесна. Постои интересна анегдота. Кога отиде на училиште, јас и Јелена дојдовме да ја однесеме во прво одделение. Тогаш средношколците почнаа да врескаат и да бараат фотографија со нас и таа малку се изненади. Дојде девојче и таа рече: „Може ли да се сликам со тебе?“ На што ни рече нашата Нина: „Ех, колку слики имам со нив.“ Таа навистина има здрав поглед на гледање на тие работи. Навистина ми се допаѓа начинот на кој таа пристапува кон тоа, завршува познатиот актер.

Останати вести од Радио Милева