Лице в Лице

Иван Босиљчиќ: „Никогаш не постојат пропуштени шанси“ (ВИДЕО)

Иван Босиљчиќ: „Никогаш не постојат пропуштени шанси“ (ВИДЕО)

Познат на македонската јавност по мега-хит сериите „Ранетиот орел“ и „Ургентен центар“, српскиот актер Иван Босиљчиќ пред камерите на „Џингл ТВ“ откру многу нови ексклузивни информации: Отворајќи ја  својата душа и откри за прв пат во јавноста детали за најголемиот успех на неговата сопруга Јелена Томашевиќ. Даде и свое мислење за хиперпродукцијата, како секој месец се објавуваат различни песни, а неговата Јелена ги чека вистинските.

Па така зборува и за шансите во животот кој ги имаме, истите треба да ги дочекуваме здрави и отворени да ги препознаеме спремни во тие моменти.

“Токму затоа што никогаш не постојат пропуштени шанси“  – изјави Иван.

Во интервјуто за „Ексклузив“ на DJ TV, говори и за своите актуелни ангажмани, но и за снимањето на најновата сезона на „Ургентен центар“ во која снимиле дури 100 најнови епизоди.

Интервјуто проследете го во видеото во продолжение (КЛИКНИ ТУКА):

 

Останати вести од Лице в Лице