Радио Милева
алкохолен потсетник

Ива Гргуриќ во мобилниот чува снимка за да ја потсетува како изгледа кога е „мртва пијана“: Старлетата „четвороношки“ се враќала дома

Ива Гргуриќ во мобилниот чува снимка за да ја потсетува како изгледа кога е „мртва пијана“: Старлетата „четвороношки“ се враќала дома

Ива Гргуриќ, поранешната победничка на реалното шоу „Задруга“, е во центарот на јавниот интерес поради наводите дека добила шут -карта од „ТВ Пинк“,  сега откри нешто што никогаш јавно не би го објавила.

Гргуриќ, која беше водителка на новата телевизија „ТВ Ред“ во последните месеци, раскажа какво искуство имала со алкохолот.

„Не пијам во последно време, затоа што работам сериозна работа, а јас сум јавна личност, така што не сакам да се деградирам во било која смисла. Сепак, се сеќавам на едно пијанство, каде што јас и мојот пријател толку се напивме од текила што се вративме дома „ползеејќи четвотроношки“  – рече Ива, и призна дека сочувала снимка од тие моменти во својот мобилен.

„Имам видео од таа вечер, но нема шанси да го објавам. Го чувам само за себе, за да ме расположи и опомене пред данаправам  некаква слична будалаштина“ – заклучила Ива.

Фото: Инстаграм принтскрин/iva_grguric_official

Останати вести од Радио Милева