Радио Милева
здравица за летото

Испружена во црно бикини на плажа во Охрид: Ирена Спировска за сефте фаќа тен летово (фото)

Испружена во црно бикини на плажа во Охрид: Ирена Спировска за сефте фаќа тен летово (фото)

Летото полека привршува, а ако за едни летниот одмор завршил, за други само што почнал и ли се уште е пред старт.

За разлика од многумина, ТВ водителката Ирена Спировска е во овие вторите, но наместо на море како повеќето, таа се реши за одмор на македонки терен покрај Охридско езеро.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Irena Spirovska (@irenaspirovska)

Ако неодамна пред своите следбеници изненади со фотка во танга додека го решава целулитот во салон за убавина, сега со сите засвршени телесни прдготовки е испружена на плажа на Охрисдско езеро.

Ирена носеше црно бикини легната за сефте да фаќа тен летово, а од приложеното водителката уште еднаш покажа дека и помладите може да и позавидат на линијата која ја има.

Сега е време за пауза од работни обврски, а потоа под полна пареа Ирена и се враќа на утринската на ТВ Алфа и емисијата „Везилка“ заедно со своите колеги, а на 1-ви и 2-ри септември повторно му се враќа на Охрид како домаќинка на сцената на „Охрид фест“.

фото:Инстаграм принтскрин/ирена Спировска

Останати вести од Радио Милева