Радио Милева

Испливаа детали за кралската венчавка: Нема да верувате кој ќе му биде кум на принцот Хари!

Испливаа детали за кралската венчавка: Нема да верувате кој ќе му биде кум на принцот Хари!

Речиси се е подготвено за кралската венчавка во Англија. Церемонијата е закажана за 19-ти мај, а британските медиуми на големо пишуваат околу деталите.

Венчавката ќе почне на пладне во црквата Св. Ѓорџ, а потоа младите со кочија ќе го обиколат градот. Тогаш ќе бидат во контакт со луѓето што сакаат да ги видат, обичај за секоја кралска венчавка.

Иако тоа не го објавија, медиумите пренесуваат дека принцот Хари го замолил својот роден брат Вилијам да му биде кум.

-Хари има неколку блиски пријатели, но не постои шанса да прашал било кој друг освен брата си, вели близок извор до кралското семејство.

На свадбата се поканети и познати личности, како тенисерката Серена Вилијамс, актерката Пријанка Чопра, а свадбата ќе се емитува во живо.

Останати вести од Радио Милева