Радио Милева
Од почетоците

Исплива снимка од 1993 година на која Вики Миљковиќ е тотално непрепознатлива (видео)

Исплива снимка од 1993 година на која Вики Миљковиќ е тотално непрепознатлива (видео)
фото:вики миљковиќ/инстаграм принтскрин

Популарната пејачка и еден од членовите на жирито на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, Вики Миљковиќ, многу се смени од почетокот на нејзината кариера.

На социјалните мрежи се појави видео кое ни покажува како изгледала на самиот почеток на нејзината кариера.

Снимката е направена во 1993 година за новогодишната ноќ, а Вики го пее својот голем хит „Лоша среќа“.

Погледнете како изгледаше порано:

Останати вести од Радио Милева