Радио Милева
обработена

Исплива фотошопирана фотографија на Драгана Мирковиќ, пејачката ја виде па ја прокоментира: „Не личим на себе“

Исплива фотошопирана фотографија на Драгана Мирковиќ, пејачката ја виде па ја прокоментира: „Не личим на себе“

На социјланите мрежи се појави фотографија од фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ со бугарската пејачка Роксана.

Меѓутоа, некој од фановите и стави филтер на лицето на Драгана, па таа се пошегува на своја сметка.

Ала, толку многу не обработи што не личим на себе, напиша пејачката на една нејзина фан страница.

Инаку, поради пандемијата со коронавирусот во телевизијата на Драгана Мирковиќ, ДМ САТ, немаше снимања. Меѓутоа, неодамна повторно започнаа со снимања и тоа на новогодишни емисии, па Мирковиќ угости многу познати од естрадата.

фото: Дамир Дервишагиќ/инстаграм/драгана мирковиќ

Останати вести од Радио Милева