Радио Милева
Асоцијална

„Исплашена сум“: Марија Шерифовиќ поради колешка доживеа непријатна ситуација во Дубаи (видео)

„Исплашена сум“: Марија Шерифовиќ поради колешка доживеа непријатна ситуација во Дубаи (видео)
фоторас србија/принтскрин

Пејачката Марија Шерифовиќ се врати од Дубаи пред неколку дена, каде беше на одмор со нејзината колешка и долгогодишна пријателка и колешка Јована Пајиќ.

За време на престојот на луксузната дестинација, таа направи видеа за својот канал на Јутјуб и откри во нив одредени детали за себе, за кои многумина не знаеја.

Имено, Јована ја покани на организирана вечера со пријателка за која Марија не знае, на што Шерифовиќ рече:

– Па, колку луѓе ќе бидат? Јас сум асоцијална, знаете дека не сакам да запознавам луѓе што не ги познавам и се плашам од луѓе.

Кога Марија слушна дека ќе има осум лица, не сакаше да оди.

– Нема начин, Јована, оди без мене. Заборави… Рековте дека таму ќе има само две лица – рече Марија.

– Ќе ме пуштиш да одам сама меѓу осумте лица во Дубаи.Тогаш, седи тука – се пошегува Јована.

фото:марија шерифовиќ/јутјуб влог

Судејќи според снимките од проводот, Марија очигледно не жали што замина, но на крајот на шега и рече на Јована:

– Не знам каде одам, ниту со кого. Исплашена сум и воопшто не ми е пријатно, но ова ќе го сторам за тебе. Вети ми дека нема да ме „исфрлиш“ вака следните две години, кажа Марија.

Останати вести од Радио Милева