Радио Милева
на фолкерката и се брза...

Ирена Спасовска сака „сега и одма“, па упати скриена порака: „Јас немам време, за има време…“ (ФОТО)

Ирена Спасовска сака „сега и одма“, па упати скриена порака: „Јас немам време, за има време…“ (ФОТО)

Откако сврте нова страница и во приватниот и во професионалниот живот  Ирена Спасовска постојано го истакнува  својот сексапил, па покрај нејзините телесни атрибути кои се почесто ги има во прв план, македонската фолкерка не ретко знае да покаже каде и како ужива… Единствено, се’ уште останува тајна – со кого!?

Патувања на егзотични дестинации, престој во луксузни хотели, храна и пијалоци во одбрани ресторани, фитнес, спа, сауни, базени…

Тоа е новата Ирена, која наметнувајќи имиџ од фолк сирена до фолк бабамразица, несомнено се труди и тоа и успева, за новото издание нејзината публика да има редовно сознание.

И додека во ова време минатата година Ирена се претстави како секси бабамразица, годинава покрај редовните новогодишни снимања за едикоја си телевизија, фолкерката имаше поинаква визија, па најави серија кавери во нејзина изведба.

Кариерата несомнено и оди во нагорна линија, она што и се случува  во приватниот живот по двата развода (едниот на хартија, другиот – неофицијален), останува мистерија. Како што е мистерија и нејзината последна порака, јавно споделена на нејзиниот Инстаграм за сите да ја видат… Или барем да ја види оној на кој му е наменета:

„Јас немам време за има време… Повеќе сакам сега и одма“! – напишала пејачката! Отворена понуда, непристоен предлог и само обичен  животен став – само таа си знае! И евентуално уште некој… Ама како и да е, Ирена си го кажа своето, за да не биде после јас не знаев, зашто ти не ми кажа…!

Останува само прашањето, за што тоа фолкерката има толку голема потреба од „сега и одма“, што толку и се брза?

 

 

Останати вести од Радио Милева