Лице в Лице

„Инстаграм интервју со Мелита Ракиќевиќ“: Екс-водителката ги сумираше впечатоците од 2019, па проговори за својот и љубовниот живот на ќерката, политиката, љубомората…

„Инстаграм интервју со Мелита Ракиќевиќ“: Екс-водителката ги сумираше впечатоците од 2019, па проговори за својот и љубовниот живот на ќерката, политиката, љубомората…
фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

Поранешната водителка Мелита Ракиќевиќ иако не е присутна во македонската јавност, таа е активна на социјалните мрежи и често објавува фотографии со кои ги информира своите следбеници за нејзините активности.

Во денешно време кога технологијата е на развиено ниво, социјалните мрежи се еден вид на мост меѓу познатите и нивните фанови (следбеници). Од „Фејсбук“, „Инстаграм“ може да дознаеме кој што прави, каде се наоѓа,  дали некој подготвува нешто ново, на каков проект е ангажиран,  љубовниот статус итн.

Мелита е активен корисник на „виртуелната комуникација“, а сега пред крајот на 2019 година го искористи слободното време да одговора на „Инстаграм прашања“  каде што проговори за својот емотивен статус, за тоа што мисли што нејзината ќерка е водителка… А освен тоа Мелита доби и многу комплименти дека важи за најубава жена.

Во продложение ви го пренесуваме „Инстаграм интервјуто“ на Ракиќевиќ со прашањата за кои јавноста беше најмногу љубопитна.

     1 Дали си во врска со Емил ?

Хахаха…Емил ми е близок пријател со кој многу се почитуваме и сакаме.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Како се чувствувате дека Барби е водителка на „Бекстејџ“?

Горда сум на Барби,  таа е преталентирана за многу работи, поседува убава и интелигенција. Среќна сум што е посебна.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Само дел од политиката те немаше 2019 година?

Ме имаше каде требаше.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Дали би дошла во Охрид до крајот на годинава? И какво пакетче?

„Немам во план. Често ми пишуваш пораки. Јасно ми е што се твоите желби, но морам да те разговарам….Фала за се“.

фото: принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Дали си среќна и заљубена?

„Да“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Ќе ми пиеме ли некад кафе?

„Не. Никогаш не пијам со непознати, само со мои блиски луѓе“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Дали според тебе вреди да се бориш и покрај се за личност која ти значи? И покрај гордоста на другата личност.

„Од искуство. Јас долго се борев и се изморив.  Да вредело ќе траело. …Подобро да си дадеме нова шанса за љубов“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Дали и правиш на Барби проблем за момчиња?

„Со Барби имаме другарски и отворен однос. Се си кажуваме и разговараме. Играм огромна доверба во мојата ќерка, ништо не и забранувам. Не и правам проблем ниту за момчиња, а таа се советува за сè со мене….

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Дали си слободна?

„Не“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Колку често одиш во теретана, секоја чест врв си?

„Вежбањето е стил на живот, култура и самопочитување. Долго вежбам и навистина има резултати. Ако не одам во теретана вежбам дома со тегови, значи секој ден…

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Дали имаш дечко од подземјето на Скопје?

„Не“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Убавината и успехот тешко кои ги простува. Како се справувавте со љубоморни и пакосни луѓе?

„Со тотален игнор“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Зошто не си на ТВ екраните? Беше посебна?

„Едноставно се презаситив од таа професија. Но и немало јака понуда која ќе вреди да се вратам“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Дали според тебе е во ред да си во врска со женет човек да го сакаш и таа љубов да ти е возвратена?

„Никогаш никого за никого не осудувам. Се е работа на избор. Кога љубов е во прашање имам големо разбирање.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Мелита ти си најубавата и најхрабарата жена што сум ја видел некогаш? Како ти оди?

„Благодарам, не сум била подобро од сега, а ја имав една од најлошите години во мојот живот“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

 1. Преубава си…но кога твоите усни беа поприродни изгледаше совршено…

„Не се согласувам. Но, фала“.

фото: Принтскрин/инстаграм/мелитамели

Останати вести од Лице в Лице