Вистаграм

Инстаграм идеи за декорација на нефарбани велигденски јајца

Инстаграм идеи за декорација на нефарбани велигденски јајца
фото:инстаграм принтскрин

Доколку не сте многу во вапцањето јајца, но сепак сакате креативни работи, ние најдовме совршен предлог – бохо велигденски јајца.

Потребен ви е фломастер и малку креативност… и секако умешност.

Нацртате им лице на велигденските јајца, а потоа направете композиција од цветчиња.

Можете со тенка жица или конец од јута да направите обрач, па на него да наредите гранки и цвеќенца.

Искористете и некои стари шноли или суво цвеќе ако имате.

Не е многу комплицирано, но сепак потребно е трпение. Кога ќе го видите крајниот резултат, ќе сфатите дека трудот се исплати, бидејќи ќе добиете велигденски јајца кои ќе ви биде мака да ги скршите 🙂

Погледнете неколку примери за инспирација:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jolie.hr (@jolie.hr)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Magda (@madale_98)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Atena (@atenaopiela)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Atena (@atenaopiela)

извор:fashionel.mk