Радио Милева

Инспиративна и вредна трудница од проектот направи сам: Анастасија Богдановска го покажа домот (фото)

Инспиративна и вредна трудница од проектот направи сам: Анастасија Богдановска го покажа домот (фото)
фото:анастасија богдановска/инстаграм/принтскрин

Препознатливата и шермантна млада дама од ТВ екраните, Анастасија Богдановска наскоро ќе се реализира во улогата на мајка.

Поради пандемијата, таа ги редуцира излегувањата од дома, се чува себе и нероденото бебе, па затоа домот е местото каде требе да и биде најубаво на свет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasija Dea Bogdanoska (@anastasiia_dea) on

На својот профил Анастасија или Деа како што многумина ја нарекуват, се почесто објавува фотографии од домашниот амбиент, а во еден од описите вели:

-Дом и она што ќе направите од него. Од бојата на ѕидовите до изборот на кафето. Таму каде што секој ден е недела – пишува Деа.

А од својот дом таа направи неколку квадрати свој рај од проектот направи сам, се пофали со предметите и декорацијта во кралско сина и жолта нијанса на кои им контрира рустиката.

-3 од 4 се направи сам, напиша Анастасија покажувајќи ја својата инспирација и секако вредните раце за кои следбениците и пријателите ја пофалија.

За идната мама Деа, овој простор ќе стане уште поубав со сите бебешки реквизити на наследичката која е на пат.

Останати вести од Радио Милева