Радио Милева
немала скршен денар

„Имав 10 денари во џеб и празен фрижидер“: Сузана Јовановиќ проговори за тешкиот период пред бракот со Саша Поповиќ

„Имав 10 денари во џеб и празен фрижидер“: Сузана Јовановиќ проговори за тешкиот период пред бракот со Саша Поповиќ

Пејачката Сузана Јовановиќ иако денес живее во луксузна вила, таа вели дека пред бракот со Саша Поповиќ живеела многу тешко, немала пари за најосновни работи.

-Пред Сале имав многу финасиски проблеми. Ја немав таа среќа мирно да спијам, затоа што Сале работи за нас, за мене и децата, па не се грижиме за материјални работи. Меѓутоа, пред Саша, имаше период кога имав 10 денари во џеб и фрижидерот ми беше празен, немав што да јадам. Но, ментално останав силна, нормална, го земав животот во мои раце и одлучив да се променам“ изјави Сузана во емисијата „Прес претрес“.

На прашањето дали да биде е подобро да биде мета на крадци или киднапирана поради богатството, Сузана открива дека никогаш не се плашела, но Саша ја советувал да биде повнимателна.

-Во она време кога беше опасно, ни Сале ни јас имавме обезбедување. Многу пати ме критикуваше: „Леле, сама возиш автомобил, сама ја возиш Александра и нејзините другарки во училиште“, но јас никогаш немав проблем за тоа. Јас вака размислував: Чекај, јас на никој ништо лошо не направив за да ме нападне, киднапира. Се однесувавме нормално. И денес се движиме слободно по улиците, немаме обезбедување бидејќи живееме нормално“, вели сопругата на Поповиќ.

фото: Инстаграм/сузана јовановиќ/Милан Илиќ/рас србија

Останати вести од Радио Милева