Радио Милева

Имаше 113 килограми, ослаби 50, а кога се појави во „Ѕвездите на Гранд“ сите ги остави во ШОК!

Имаше 113 килограми, ослаби 50, а кога се појави во „Ѕвездите на Гранд“ сите ги остави во ШОК!

Откако натпреварувачката Невена Мирчиќ го заврши својот настап во „Ѕвездите на Гранд“, жирито имаше многу што да коментира.

Босанац ја пофали дека и двете песни ги отпеала без глешка, Марија Шерифовиќ беше единствената  која и кажа дека и недостига емоција.

Но, Карлеуша имаше многу да ја испогфали, особено на сметка на изгледот.

-Јас одлично те доживеав. Во еден момент ми дојде да излезам на сцена и да те бакнам, толку ми беше убаво. Прекрасно пееш, многу си талентирана, преубаво си облечена. И јас сакам да имам таков фустан на себе. Ти си совршена. Немој да слабееш повеќе, особено во пределот од струкот надолу, ја посоветува Карлеуша, а пак кандидатката која Саша Поповиќ на аудицијата и кажа да ослабне, шокираше со својот коменатар.

-Јас имав 113 килограми, за една година ослабев 50 килограми. Оттогаш мојот живот се промени, кажа девојката и дополни дека ќе се бори со килограмите за својата линија да ја доведе со совршенство.

Останати вести од Радио Милева