Радио Милева
Завојува и со Јеремиќ

Имам уште едно дете: Миша Гроф изненади со изјавата – „Не се гледаме затоа што е непресметлива, се вика Јована Јеремиќ“ (фото)

Имам уште едно дете: Миша Гроф изненади со изјавата – „Не се гледаме затоа што е непресметлива, се вика Јована Јеремиќ“ (фото)

Водителката Јована Јеремиќ неодамна во утринската програма ја коментираше кавгата меѓу Миша Гроф и Николина Пишек и во таа прилика ги праша гостите во студиото дали слушнале гласини дека тој наводно има уште едно дете. Иако се е оставено на шпекулации, тоа не го спречи таткото на покојниот Видој Ристовиќ да ја спомене во хрватските медиуми.

„Да, имам уште едно дете. Па што знам, не ја гледам баш, малку е луда. Се вика Јована Јеремиќ“, изјави Миша Гроф за 24сата.хр и додаде:

„Таа е наша ќерка. Малку е ирационална, затоа не ја кажавме јавно. Често оди на лекување“.

Ристовиќ во оваа прилика откри дали има крај на медиумските расправии со неговата снаа Николина Ристовиќ, поранешна Пишек (46).

„Па, таа и јас сме во подобри односи од кога било“, рече тој, додавајќи дека не е погоден од вревата што ја следеше смртта на неговиот син во последните два месеци.

„Воопшто не читам“.

Фото:Принтскрин/Ненад Костиќ/ТВ Пинк

Останати вести од Радио Милева