Вистаграм

„Имам повеќе додворувачи од мојата 19-годишна внука“: Оваа 64-годишна баба има фитнес тело од соништата

„Имам повеќе додворувачи од мојата 19-годишна внука“: Оваа 64-годишна баба има фитнес тело од соништата
фото: инстаграм

Лесли Максвел има 64 години и е опседната со фитнес. Својата страст кон спортот постојно ја споделува на Инстаграм, каде редовно добива бројни комплименти за својата извајана фигура.

Лесли вели и дека најмногу сака да оди во теретана со својата 19-годишна внука Тија, а и двете забележуваат дека оваа баба привлекува повеќе додворувачи.

„Изгледа фантастично за своите години, затоа и не ме чуди вниманието кое го добива“, вели внуката, додавајќи дека на нејзината баба често ѝ се додворуваат и 18-годишни момци.

„Знаат да бидат прилично безобразни понекогаш. Има и такви кои ми испраќаат фотографии од полови органи. Меѓутоа, бирам да го сфатам тоа како комплимент“, вели Максвел.

Меѓутоа, додека Тија е воодушевена од изгледот на Лесли, нејзината ќерка Ванеса баш и не е.

„Не ми е пријатно на мојата мајка да ѝ пристигнуваат такви фотографии од тинејџери“, вели таа.

Лесли од друга страна смета дека тоа е дел од нејзината работа како инфлуенсерка.

„Јас сум производ на она во кое верувам. Не можам да го покријам своето тело, напорно работев на него“, додава 64-годишната баба.

 

извор: кармин.ком.мк

Останати вести од Вистаграм