Радио Милева
среќен во љубовта

„Имам девојка, заљубен сум“: Жика Јакшиќ, водителот на „Никогаш не е доцна“ проговори за својот љубовен живот, а еве во какви односи е со бившата сопруга

„Имам девојка, заљубен сум“: Жика Јакшиќ, водителот на „Никогаш не е доцна“ проговори за својот љубовен живот, а еве во какви односи е со бившата сопруга

Продуцентот и водителот на „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ откри дека е заљубен и дека има нова девојка.

„Јас често сум во некоја љубов, постојано имам љубов. Го сакам животот. Имам партнерка. Со поранешната сопруга сум во одлични односи, пред два часа се слушнавме. Имаме контакт поради синот и тука сум што и да треба. Синот повеќе е поврзан со неговата мајка, тие и поминуваат повеќе време заедно. Живеам со повозрасниот син, не сум  под кирија, купивме стан“, вели Жика.

Тој го прокоментира и доаѓањето на Цеца во жирито на „Ѕвездите на Гранд“.

„Знаете, во последните 10 години се менуваше жирито, мени ми е драго, јас ја сакам Цеца и драго ми е што сега се забавува“,изјави Јакшиќ.

За потсетување, Жика беше во брак со водителката Дајана Пауновиќ со кој има син.

фото: Инстаграм/владимир живоковиќ/рас србија/снежана крстиќ/рас србија

Останати вести од Радио Милева