Радио Милева
вистински убавици

Имаат преку 60 години, а изгледаат подобро од кога и да било: За овие познати дами времето како да застанало

Имаат преку 60 години, а изгледаат подобро од кога и да било: За овие познати дами времето како да застанало
фото: профимедиа

Врз основа на нивниот изглед нема да погодите колку години имаат овие познати дами. Благодарение на добрата генетика, нега или естетска хирургија овие дами изгледаат феноменално.

Иако имаат над 60 години, слободно може да им парираат на помладите дами.

Кристи Бринкли – 67 години

Кристи и во седмата деценија од животот работи како модел благодарение на својот феноменален изглед.

фото: профимедиа

Линда Картер – 69 години

Актерката која ги освои срцата на машката публика со улогата „Чудна жена“ и понатаму изгледа одлично.

фото: профимедиа

Ким Бесинџер – 67 години

И на 67 години актерката изгледа феноменално.

фото: профимедиа

Даница Максимовиќ – 68 години

Легендарната српска актерка со текот на годините изгледа се подобро.


Жаклин Смит – 75 години

На нејзиното лице не се препознаваат траги од стареење. Актерката и понатаму изгледа одлично.

фото: профимедиа

Шерон Стоун – 62 години

фото: профимедиа

Жените ширум светот и завидуваат на нејзиниот изглед.

Останати вести од Радио Милева