Радио Милева
вртоглава цена

Има сė, може сė: Ќерката на Харис Џиновиќ за едно модно парче искешира околу 900 долари (фото)

Има сė, може сė: Ќерката на Харис Џиновиќ за едно модно парче искешира околу 900 долари (фото)

Џина Џиновиќ (17), ќерката на пејачот Харис Џиновиќ и креаторката Мелина Џиновиќ, која е активна на социјалните мрежи се пофали со  парче облека чија цена е речиси вртоглава.

Имено, станува звор за зимска јакна од познат бренд, а со која Џина се пофали на социјалните мрежи.

Таа и во кусите приказни на Инстаграм објави дека цената на јакната е 890 долари односно или околу 47 000 денари.

Инаку, Џина на Инстаграм ја следат околу 45 000 луѓе, но повеќе е популарна на Тик Ток каде што ја следат преку 100 000 следбеници.

Неодамна, Харис Џиновиќ неодамна изјави дека не ја следи својата ќерка на социјалните мрежи и истакна дека нема намера да гледа што објавува.

-Не ја следам и не ми паѓа на памет да ја следам. Да ја следам како ги „напрчила“ усните и го покажа задникот, па тоа да е главна тема. Тоа не можам, ми ја навредува интелефенцијата. Или да гледам „Задруга“, „Парови“… не можам да ги допуштам тоа на себе“; заклучува Харис.

фото: Инстаграм/џина џиновиќ

Останати вести од Радио Милева