Радио Милева
не жали за парите

Има сė, може сė: Еве колку ќе чини породувањето на Катарина Грујиќ

Има сė, може сė: Еве колку ќе чини породувањето на Катарина Грујиќ

Парот Катарина Грујиќ и Марко Гобељиќ ќе имаат многу причини следната година да ја паметат по убави работи.

Како што тврди извор, се е подготвено за породувањето на Катарина, а нејзиниот сопруг нема да ги жали парите за породувањето на неговата сакана на приватна клиника.

=Кога дозна дека е бремена, Катарина одлучи својата бременоста да ја следи во приватна клиника. Ни секунда не размислуваше каде ќе се породи, па се определи за приватна болница каде што се породија многу познати, а Марко ја подржа од самиот старт, вели извор за Ало.рс и додава дека Гобељиќ го одбрал најскапиот пакет кој му го понудиле.

=Иако на оваа клиника породувањето чини од 2000 евра па нагоре, Каќа се определи за т.н свеопфатен породилен пакет кој ќе чини повеќе од 4 000 евра. Покрај тоа што доби апартман со сите неопходни работи, вклучувајќи телевизор, интернет и посебна бања, таа ќе има и врвна нега, но и повремени прегледи по породувањето, како и третман за брзо оздравување од породувањето, вели изворот и додава:

-На Каќа многу и важно медицинско лице да се грижи за неа пред и после породувањето, па во пакетот доби бабица која ќе на располагање ќе и биде 24 часа, тврди изворот.

фото: принтскрин/инстаграм/катарина грујиќ

Останати вести од Радио Милева