Радио Милева

Им украле вредни работи: Ограбен домот на Шакира и Пике!

Им украле вредни работи: Ограбен домот на Шакира и Пике!
LAS VEGAS, NV - MAY 18: Singer Shakira (R) and soccer player Gerard Pique attend the 2014 Billboard Music Awards at the MGM Grand Garden Arena on May 18, 2014 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Frazer Harrison/Getty Images)

Познатата пејачка Шакира и нејзиниот сопруг поминуваат низ несакана ситуација. Имено, нивниот дом во Барселона беше ограбен во раните утрински часови. Крадецот успеа да украде неколку вредни работи, вклучувајќи часовници и накит, пренесуваат шпанските медиуми.

Сведоците откриваат дека крадците влегле во домот. За среќа, парот не беше дома. Фудбалерот беше на подготовки во Германија, додека пак Шакира по повод на нејзината турнеја одмараше во Хамбург.

Родителите на Пике спиеле во нивниот дом, а утрото забележале дека исчезнале вредни работи, па пријавиле во полиција.

Останати вести од Радио Милева