Радио Милева

Им сврте глава на новинарите: Цеца поради едно прашање го прекина интервјуто!

Им сврте глава на новинарите: Цеца поради едно прашање го прекина интервјуто!

Традиционално и оваа година фолк дивата Цеца Ражантовиќ, по Велиденскиот пост се причести.

Kога излегла од црквата ја пречекале новинарски екипи, а таа трпеливо одговорила на нивните прашања.

Веќе и не бројам кој пост ми е по ред, изјавила Цеца.

Ражнатовиќ откри дека ужива во се она што празниците носат, па секогаш е убаво кога нејзиното семејство ќе се собере дома.

 

??

A post shared by CECA (@craznatovic_official) on

Сепак едно прашања ја изнервирало пејачката и одбила да одговори.

Дали читаш молитва секоја вечер пред спиење? – ја прашал новинар.

Тоа е интимна работа, изјавила пејачката и го прекинила интервјуто и заминала.

Останати вести од Радио Милева